MENÜ

Honlap neve
Szlogen kell ide.

Real Madrid - Atletico Madrid 4:1, hosszabbítás után. (félidőben 0:1, a rendes játékidő végén 1:1)
Gólok: 92’ Ramos, 110’ Bale, 117’ Marcelo, 120’ Ronaldo (11-esből) illetve 36’ Godin

A 2013/2014-es szezon legjobb európai labdarugó klubja, a Bajnokok Ligája győztese - 10. alkalommal - a Real Madrid együttese!

BL trófea

Az már a mérkőzés kezdete előtt biztos volt, hogy Madridba kerül a kupa, hiszen két madridi együttes a Real és az Atletico találkozott a fináléban. Simeone gárdája jó állta a sarat, s az első félidő 36. percében szerzett Godin fejessel sokáig vezetett is a találkozón. Bár az utolsó percekre teljesen beszorult az Atletico együttese, mégis úgy tűnt, sikerül nekik kihúzni a rendes játékidő végéig. Bale több helyezetet is elpuskázott, Benzema nem sokat mutatott, Ronaldo tőle szokatlanul rendkivűl szürkén futballozott. Ám ha a támadók nem muzsikálnak valami fényesen, akkor ahogy az elmúlt hetekben már többször is láttuk, előkerült a Real titkos fegyvere Ramos. Bár már a 27. percben elvesztette a fejét, meg is kapta a maga sárgáját, de aztán jó helyen volt az a fej, s a 93. percben sikerült a hálóba bólintania, ezzel hosszabbításra mentenie a meccset. Az idő előre haladtával az Atletico teljesen elkészült az erejével, s a Real Madrid felőrölte az ellenállásukat. Előbb Bale, majd Marcelo, végül Ronaldo is betalált a hosszabbítás második felében, így alakult ki a 4:1-es Real Madrid siker.

Nem volt túl szép a meccs, sok volt a durvaság - főleg az Atletico részéről -, de a Real Madrid játékosok is időnként többet foglalkoztak a bíróval és az Atletico játékosaival, mint a labdával. Ha nem is könnyen, de a Real Madrid megnyerte a mérkőzést, s megcsinálta a "La Décima"-t, a tizedik BL sikert.